Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Кокільник-складальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кокільника-складальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження кокільних машин і підйомно-транспортних механізмів, які обслуговує; особливості заливання постійних металевих форм; способи фарбування кокілів та приготування фарб; дію рідкого металу на стрижні під час заливання кокілів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає під заливання складні постійні металеві форми великого габариту з установленням та кріпленням понад п'ять до восьми стрижнів. Готує кокільну машину до заливання. Кріпить великі кокілі під заливання різними способами. Виконує дрібний ремонт окремих вузлів кокільної машини. Підналагоджує кокільні машини.

Приклади робіт
Складання кокілів: Баласт спеціальний маломагнітний повноважний (з кількістю стрижнів від 5 до 8). Барабани електротельферів. Блоки циліндрів двигунів. Колеса ходові електротельферів. Маточини коліс для комбайнів. Піддони під виливниці масою до 2,5 т.