Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Технік з обліку ресурсу повітряних суден та їх обладнання I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за професією техніка з обліку ресурсу повітряних суден та їх обладнання II категорії - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; постанови, розпорядження, накази, нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування; нормативно-правові акти органу державного регулювання діяльності цивільної авіації України, які регулюють порядок діяльності підприємства; методичні, нормативні та інші керівні матеріали з вимог придатності до польотів повітряних суден та з технічного обслуговування і ремонту устаткування; перспективи технічного розвитку підрозділу; правила ведення технічної документації та графіків технічного обслуговування; періодичність виконання регламентних робіт з технічного обслуговування повітряних суден, що експлуатуються; основи конструкції повітряних суден, що експлуатуються, їх обладнання, ресурси та строки їх служби; основи статистичного обліку, наукової організації праці, правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує оформлення та підготовку до рейсу формулярів, паспортів повітряних суден та іншої технічної документації, що повинна бути на борту повітряного судна. Готує для екіпажу довідки про роботу авіаційної техніки у польоті. Контролює правильне заповнення та оформлення первинної документації, що надходить від екіпажів та інженерно-технічного складу цехів, повноту обов'язкових записів та відповідність вказаних параметрів значенням, що допускаються. Оформлює картки (графіки) обліку ресурсу та робить запис у формулярах повітряних суден, двигунів і агрегатів про загальний час їх роботи, рух та виконані роботи. Здійснює контроль за станом формулярів та комплектності номерної документації, облік руху паспортів і формулярів, агрегатів та деталей, що мають обмежений у порівнянні з основним загальним часом роботи ресурс. Стежить за залишком ресурсу планера, двигунів та обладнання повітряного судна з метою заборони переробки встановленого їм ресурсу. За наявності автоматизованої системи вводить інформацію про загальний час роботи повітряних суден, двигунів та обладнання. Заповнює карти обліку відмов та несправностей повітряних суден. Передає диспетчеру відомості про зміни ресурсу, оформлює встановлену документацію та складає звіт. Виконує роботи щодо зберігання технічної документації повітряних суден.