* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Машиніст технологічних компресорів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста технологічних компресорів 5 розряду не менше 2 років. У разі обслуговування електрообладнання цеху з електропривідними газоперекачувальними агрегатами повинен мати допуск IV групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний регламент на роботу компресорного цеху: будову та технічні характеристики компресорів, їх приводів, засобів автоматики, приладів контролю та захисту машин і апаратів; допустимі параметри роботи обладнання; будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту допоміжного обладнання, газових комунікацій, технологічної арматури; правила пуску та зупинки технологічного обладнання; інструкції заводів-виготовлювачів та інструкції з експлуатації та обслуговування обладнання, автоматики та арматури, інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; порядок безпечного виконання газонебезпечних та вогневих робіт; основи гідравліки, механіки, автоматики, електротехніки; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Відповідно до технологічного регламенту обслуговує компресорні станції, щити керування цехового рівня, а також загальноцехові системи очищення та осушення газу, маслопостачання, утилізації тепла. За вказівками диспетчерської служби оперативно переключає газоперекачувальні агрегати на технологічній обв'язці компресорної станції, регулює режим роботи цеху. Проводить оперативні переключення в електроустановках в цехах з електропривідними газоперекачувальними агрегатами. Виводить технологічне обладнання у ремонт, бере участь в здаванні та прийманні його з ремонту. Запобігає неполадкам в роботі технологічного обладнання та його систем, виявляє та усуває їх. Налагоджує роботу компресорів, їх приводів, апаратів, допоміжного обладнання цехів, компресорних станцій. Керує роботою машиністів більш низької кваліфікації.