Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Льотчик-спостерігач", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Наявність свідоцтва льотчика-спостерігача цивільної авіації. Без вимог до стажу роботи. У разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції та інші керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії); Положення про використання повітряного простору України; правила експлуатації електро- та радіообладнання повітряних суден, що забезпечує роботу, спеціального обладнання, відповідно до Керівництва з льотної експлуатації; основні тактико-технічні характеристики засобів пожежогасіння та радіозв'язку; основи трудового законодавства, Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряних суден цивільної авіації України; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
У повному обсязі готується до польоту. Приймає рішення та кваліфіковано здійснює нагляд в польоті, проводить патрульні та охоронні роботи із застосуванням найпростіших радіотехнічних засобів денної навігації у простих метеоумовах. Готує картографічний матеріал, організовує роботу з охорони та патрулювання об'єктів нагляду. Веде двобічний зв'язок з наземними радіостанціями в телефонному режимі в установленому порядку, здійснює взаємодію з іншими членами екіпажу.