Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник розчинення лакових основ 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес розчинення лакових основ; складання лаків холодного змішування; технологічну схему дільниці, яка обслуговується, схему комунікацій та запірної арматури; будову та правила експлуатації основного, допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, запірної арматури; правила відбору проб; фізико-хімічні, токсикологічні та пожежонебезпечні властивості сировини і напівфабрикатів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розчинення гарячих лакових основ в органічних розчинниках (ксилол, уайт-спірит тощо), складання лаків холодного змішування (бітумні, епоксидні, поліуретанові тощо) під час одержання асортименту продукції до 20 найменувань. Налагоджує лінії приймання розчинників та завантажує їх в змішувач через лічильник або мірник. Заповнює змішувач інертним газом. Зливає гарячу лакову основу після закінчення процесу синтезу з реактору в змішувач під шар холодного розчинника, перемішує та охолоджує розчин. Заміряє кількість основи у змішувачі. Дозує різні компоненти в змішувач для встановлення необхідних параметрів розчину. Відбирає проби для проведення аналізів. Складає лаки холодного змішування з напівфабрикатів. Чистить, промиває змішувачі та комунікації і продуває інертним газом.