Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Деревообробник будівельний 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи деревообробником будівельним 4 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: властивості та способи оброблення деревини твердих порід; способи розмічання, виготовлення, приганяння, збирання, навішування та встановлення складних столярних виробів, меблів, вбудованих меблів, дерев'яних архітектурних деталей із використанням деревообробних верстатів, механізованого, пневматичного та електричного інструменту; способи розмічання та виготовлення складних дерев'яних конструкцій, сполучень та врубувань; улаштовування такелажних пристроїв, що застосовуються під час установлювання дерев'яних конструкцій; способи просочування дерев'яних конструкцій та деталей антисептичними та вогнезахисними сумішами із використанням компресорних установок; способи настилання та ремонту підлог із рядового щитового паркету; способи виготовлення паркетних щитів; способи підготовки поверхонь основи щита та облицювання його паркетною клепкою; способи та прийоми ремонту та заміни покриття з лінолеуму; способи та прийоми виконання складних робіт зі скління; способи криволінійного різання стекол; способи вставляння скла у рами криволінійних форм; правила здійснення контролю за дотриманням технології та якості виконання робіт; правила роботи на підмостках, драбинах та риштуваннях; правила дотримання електричної та пожежної безпеки; правила з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи: теслярські, опалубні, столярні, скління, настилання та опоряджання паркетних та лінолеумових підлог, виготовляння столярних деталей, виробів, складання, встановлювання меблів, вбудованих меблів. Налагоджує деревообробні верстати. Здійснює контроль за якістю виконання робіт.

Приклади робіт
Виготовляння складних деталей та столярних виробів із використанням механічного, пневматичного та електричного інструменту, на деревообробних верстатах. Виготовляння та встановлювання заокруглень поручнів. Виготовляння, збирання та встановлювання півциркульних рам та коробок. Приганяння та навішування з урізуванням завіс віконних рам, дверних полотен, елементів меблів та вбудованих меблів. Розмічання за ескізами, виготовляння шаблонів для штукатурних форм, форм для ліпних робіт, деталей меблів. Установлювання з приганянням до місця складного врізного та частково врізного приладдя: наскрізних шпінгалетів, фрамужного приладдя, замків з поворотною ручкою та автоматичних замків тощо. Улаштовування стін з лісо- та пиломатеріалів. Складання будівель із дерев'яних матеріалів. Виготовляння клеєних конструкцій, конструкцій на врубуваннях, нагелях, цвяхових, болтових, шпонкових з'єднаннях. Улаштовування світлових ліхтарів. Просочування дерев'яних конструкцій та деталей антисептичними та вогнезахисними сумішами із використанням компресорних установок. Виготовляння та складання рамних опор. Улаштовування багатогранної та криволінійної опалубки, опалубки колон змінного перерізу. Встановлення, закріплення та складання меблів, вбудованих меблів складної конструкції. Зашивання стін дошками з цінних порід деревини та плит (лакованих, полірованих тощо). Заготовляння та підбирання за кольором і рисунком щитів паркету. Настилання підлог із рядового щитового паркету. Заміна та переклепування рядових паркетних щитів. Наклеювання килимів лінолеуму, зварених розміром „на кімнату". Настилання, ремонт за ескізами підлог складного рисунку з лінолеуму та килимового покриття. Різання та вставляння вітринних і дзеркальних стекол, стекол спеціальних марок у рами всіх типів. Різання та вставляння всіх видів стекол в рами криволінійної форми. Вставляння та заміна призм і лінз. Скління огорож ліфтових шахт, сходів, балконів та еркерів із закріплюванням натяжними гвинтами. Обточування скла. Заміна стекол у вітринах.