Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Оператор поста централізації 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи СЦБ та зв'язку, правила їх експлуатації; будову гальмових башмаків і правила користування ними; інструкцію з забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання робіт з технологічного обслуговування і ремонту пристроїв СЦБ в обсязі, встановленому Укрзалізницею; правила перевезення вантажів; правила та норми з охорони праці і технічно-розпорядний акт та технологічний процес станції в частині, яка стосується його роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Переводить централізовані стрілки і керує сигналами з пульта поста централізації або пульта місцевого керування - у разі обслуговування постів централізації та пультів місцевого керування стрілками у малодіяльних районах промислового залізничного транспорту. Контролює правильність підготування маршрутів, згідно з показаннями приладів керування. Закріплює рухомий склад на станційних коліях гальмовими башмаками за порядком та нормами, які встановлені технічно-розпорядним актом станції. Подає звукові та видимі сигнали під час приймання, відправлення, пропускання поїздів та виконання маневрової роботи. Перевіряє вільність колії, переводить централізовані стрілки курбелем та перевіряє правильність готування маршрутів в умовах порушення нормальної роботи пристроїв СЦБ. Забезпечує безпеку руху в маневровому районі, який обслуговується відповідно до технічно-розпорядного акту та технологічного процесу роботи станції.