Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник рафінації жирів та олії 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила і послідовність виконання операцій з рафінації; будову і правила обслуговування устаткування; схему комунікацій; рецептуру і правила приготування розчинів; періоди і правила відбирання проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує окремі операції з рафінації жирів та олій: нейтралізує, вибілює, промиває, сепарує, сушить, дезодорує в апаратах різних систем під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Готує розчини і заливає їх в апарати. Зливає, перекачує рафіновану олію чи жир у відстійники, місткості, тару, транспортує на наступні операції. Спускає соапсток, відбирає проби. Контролює стан жироловок. Запускає та зупиняє устаткування.