Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст реактивної установки 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову обслуговуваної реактивної установки; принцип роботи реактивних двигунів; норми витрат, властивості пальних і мастильних матеріалів; режим роботи реактивних двигунів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує реактивною установкою, змонтованою на залізничній платформі, тракторі. Чистить колії, думпкари, стрічкові транспортери та інші механізми від налиплого і намерзлого льоду, снігу, породи, вугілля. Стежить за роботою установки, регулює режим роботи двигуна. Проводить дрібний ремонт установки. Проводить заміну реактивного двигуна, його налагодження.

Спеціалізація
У разі обслуговування стаціонарної реактивної установки для підігрівання двигунів автомобілів у зимових умовах тарифікація установлюється на розряд нижче.