* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Муляр 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві Підвищення кваліфікації та стаж роботи муляром 2 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості стінових матеріалів і розчинів, гідроізоляційних матеріалів для ізолювання фундаментів та стін; прості системи кладки та перев'язування швів; прийоми виконання кладки; кладка простих стін; способи розстилання розчину на стіні, розкладання цегли та забутовки; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються у кам'яних будовах; правила роботи з пневматичним та електричним інструментом, що застосовується під час будівництва кам'яних будов та споруд; основні види деталей та збірних конструкцій, що застосовуються під час роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час кладки та ремонту кам'яних конструкцій будов, мостів, промислових і гідротехнічних споруд.

Приклади робіт
Кладка простих стін із цегли та дрібних блоків під штукатурку та облицювання або розшивання швів одночасно з кладкою. Заповнювання каркасних стін. Улаштовування фундаментів із бутового каменю та цегляної щебінки під заливання. Улаштовування цементної стяжки, горизонтальної гідроізоляції фундаментів рулонними матеріалами. Закладання цеглою та бетоном борозен, гнізд й отворів, пробивання прорізів у цегляних та бутових стінах за допомогою механізованого інструменту. Розбирання кладки мостових опор за допомогою механізованого інструменту. Пробивання гнізд, борозен та отворів у цегляній та бутовій кладці за допомогою механізованого інструменту. Монтаж у кам'яних будинках залізобетонних перемичок над віконними та дверними прорізами й нішами.