Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Варник сиропів, соків та екстрактів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією варника сиропів, соків та екстрактів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: режими приготування сиропу установленої концентрації; схему та розташування трубопроводів та устаткування; будову автоматичної апаратури для регулювання роботи та блокування устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування сиропів з пульта керування на сиропній станції, оснащеній системою пневматичної подачі цукру. Контролює роботу устаткування. Регулює режими процесу варіння за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Веде технологічний журнал.