Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Сепараторник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сепараторника (збагачення) 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи обслуговуваних сепараторів, промивальників, гідрозмішувачів та іншого обладнання; основи процесу сепарації; технологію та режим збагачення; магнітні властивості продуктів збагачення, що видобуваються; схему ланцюга апаратів фабрики; правила настроювання потоку променів реле приймача; класифікацію корисних копалин та вміст золи в них; основи електротехніки; електрослюсарну справу; правила технічної експлуатації обслуговуваних сепараторів; порядок оформлення технічної документації; властивості збагачуваної сировини і супутніх порід та мінералів; технологію приготування та регенерації важких суспензій; режим збереження продуктів збагачення, що видобуваються; склади жирових мазей та їх зміни залежно від температури технологічної води.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес сепарації на електромагнітних, електростатичних, гвинтових, поліградієнтних сепараторах, гідросепараторах. Спостерігає за роботою обслуговуваних сепараторів, промивальників, гідрозмішувачів. Регулює магнітне поле і силу струму залежно від якості одержуваного концентрату та втрати у відходах. Здійснює пуск та зупинку обладнання; регулювання подання матеріалів, води, виходу продуктів збагачування; рівномірний розподіл та регулювання подання матеріалів на сепаратори. Спостерігає за показаннями засобів вимірювань. Визначає лужність пульпи під час гідросепарації. Виявляє та усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання.

Спеціалізація
У разі ведення процесу сепарації на магнітних сепараторах, що працюють у автоматичному режимі, на рентгеносепараторних установках або сепараторах з елеваторним колесом; на коронноелектростатичних і трубоелектричних сепараторах з сумарною продуктивністю понад 50 т/г; на електромагнітних валкових сепараторах продуктивністю понад 15 т/г; ведення процесу сепарації на геологорозвідувальних роботах на сепараторах різних типів; ведення процесу сепарації рудкольорових металів, гірничохімічної сировини, алмазовмісного концентрату у важких суспензіях та рідинах на сепараторах різних типів з прийманням, обробленням, перевіркою, веденням обліку, оформленням та здаванням продуктів збагачення.