Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Сушильник харчової продукції 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сушильника харчової продукції 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації обслуговуваного устаткування, правила користування контрольно-вимірювальними приладами; температурний режим і тривалість сушіння.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес сушіння твердих, сипучих продуктів, речовин у карусельних сушарках. Завантажує рівномірним шаром вручну або механічним способом продукт на стаціонарні рами, лотки (із тканини, сітки, перфорованих листів нержавіючого металу), хитні сита, рухомі стрічки конвеєру, касети і т.ін. Сушить методом виморожування. Сушить у природних умовах. Періодично переміщує продукт у процесі сушіння. Регулює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів температуру залежно від ступеню висушування продукту, подачу пари, газу. Перевіряє вологість висушеного продукту. Вивантажує висушений продукт, завантажує, відбраковує нестандартний. Транспортує на наступні операції чи на склад. Чистить, миє, проводить дезинфекцію устаткування, відбирає проби.

Приклади робіт
Сушіння дробини, барди, казеїну, клею пектинового, крохмалю, цукру молочного, солі, морепродуктів, рибного борошна і тука, в'ялення риби.