Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник процесу бродіння 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника процесу бродіння 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва; схему комунікацій, державні стандарти, технологічні властивості готової продукції; правила та режим бродіння різних сортів продукції; методику нескладних аналізів; будову устаткування та контрольно-вимірювальних приладів, способи усунення несправностей у роботі устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Самостійно веде безперервний процес спиртового бродіння, головного бродіння сусла для різних сортів пива, доброджування та витримування пива, бродіння квасу та браги відповідно до затвердженої технологічної інструкції. Перевіряє мікробіологічну чистоту чанів, справність устаткування, комунікацій та контрольно-вимірювальних приладів. Стежить за температурним режимом бродіння на всіх стадіях за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Регулює тиск, освітлення, кислотність у чанах, місткостях. Забезпечує процес бродіння, доброджування, освітлення пива відповідно до встановленого технологічного режиму. Проводить нескладні аналізи. Запобігає і усуває відхилення від норм технологічного режиму. Стежить за фільтруванням та карбонізацією пива, регулює тиск під час фільтрування за показаннями контрольно-вимірювальних приладів.