Категорія - Керівники |  Галузь - Культура та мистецтво
Інструкція для посади "Головний балетмейстер клубного закладу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81. Культура та мистецтво", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 14.04.2000 N 168.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією балетмейстера: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

Знає та застосовує у діяльності: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи трудового законодавства та авторського права; основи економіки, організації праці та управління; чинні нормативні акти з питань розвитку художньої творчості; основи музичної драматургії; основи режисури та акторської майстерності щодо її застосування в хореографічному мистецтві; методологію і організацію творчого процесу; сучасний та класичний репертуар; принципи формування репертуару; методологію і організацію навчально-виховного процесу; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує загальною роботою хореографічного колективу, що має звання "народний" (для дорослих) або "зразковий" (для дітей). Розробляє творчу концепцію розвитку колективу, формує його репертуар. Бере участь у підготовці щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, проведенні художніх заходів. Здійснює постановку хореографічних вистав, танців, танцювальних номерів у концертах. Проводить групові та індивідуальні заняття з хореографічної майстерності, забезпечує роботу над тематичною програмою. Веде заняття з класичного і характерного тренажу, теорії хореографічного мистецтва. Забезпечує навчально-виховний процес у колективі, його виступи з концертами й виставами. Бере участь у роботі методичного кабінету щодо організації та проведення масових видовищ, вистав, тематичних вечорів, театралізованих свят, концертів, карнавалів, народних гулянь тощо. Веде облік репетицій, виступів, занять з хореографії. Бере участь у складанні кошторису витрат і подає його на затвердження в установленому порядку. Головний балетмейстер районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.