Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник виробництва малотоннажних продуктів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією апаратника виробництва малотоннажних продуктів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес одержання продуктів, що виробляються цехом; принцип роботи устаткування, що обслуговується: ректифікаційних апаратів, реакторів з різними пристроями для перемішування, кристалізаторів, центрифуг, нутч-фільтрів теплообмінної апаратури, апаратів, що працюють під тиском та вакуумом, контрольно-вимірювальної та регулюючої апаратури; властивості готової продукції; правила приготування розчинів хімікатів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виробництва малотоннажних продуктів під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Додержує заданого технологічного режиму. Завантажує сировину та вивантажує напівфабрикати з апаратів. Дозує сировину, готує розчини хімікатів. Бере участь в проведенні експрес-аналізів напівфабрикатів та сировини. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.