Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Комплектувальник виробів та інструменту 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією комплектувальника виробів та інструменту 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила комплектування особливо складних, відповідальних та дорогих виробів та технічної документації; систему ведіння обліку комплектування та документацію, яку застосовує; основи креслення та геометрії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Комплектує відповідальні та дорогі установки, агрегати та устаткування, які складаються з великої кількості механізмів, приладів і іншого устаткування, що комплектує за кресленнями, специфікаціями, відомостями, каталогами та прейскурантами з використанням даних лабораторних випробувань або технічного контролю. Виписує супровідну документацію.

Приклади робіт
Автоматика суднова - комплектування. Годинники - комплектування (підбирання деталей та вузлів для ремонту). Деталі великогабаритні, вузли, механізми та металоконструкції - комплектування. Документація технічна - комплектування. Комплекти суднові будівельні - комплектування. Конвеєр складання та монтажу електрорадіоапаратури - комплектування за відомостями деталями, вузлами, блоками. Подини мартенівських печей, засипні апарати доменних печей, кліті прокатних станів, балансири заливальних, розливальних та міксерних кранів - комплектування. Устаткування спеціальне - перевірка повного комплектування за комплектувальними відомостями.