Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник термооброблення коксованої шихти 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника коксохімічного виробництва 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу термооброблення коксованої шихти; будову, принцип роботи устаткування, що обслуговується; вимоги державних стандартів до складу шихти, теплоносія та скидних газів; систему сигналізації та автоблокування; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес термооброблення коксованої шихти на установках з годинною продуктивністю до 100 т під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Регулює рівномірне завантаження коксованої шихти в трубу-сушарку. Стежить за роботою дозуючих пристроїв, пилоочисної апаратури, системи очищення відпрацьованого теплоносія. Очищає скидні гази до санітарних норм. Регулює подавання води на очисні пристрої пиловловлювання. Обслуговує насоси зумфошламових вод. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.