* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Апаратник зоління 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника зоління 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний регламент та схему мацерації; технологічну схему процесу зоління; технічні умови на прозолений осеїн; фізико-хімічні властивості осеїну; правила відбору проб, порядок приготування розчинів кислоти; будову основного та допоміжного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес демінералізації шроту методом мацерації та декантації у мацераційних батареях безперервної дії під керівництвом апаратника вищої кваліфікації; процес зоління осеїну розчином гідрату окису кальцію на перезолювальних машинах. Приймає міцну соляну кислоту в цистерну, розраховує потрібну кількість соляної кислоти для кислих вод. Готує розчин соляної кислоти заданої концентрації. Контролює на установці. Подає соляну кислоту в чани мацерації шроту. Зливає та збирає кислі води, перекачує їх на установку розведення соляної кислоти та підключає в батарейну систему. Перемішує шрот стиснутим повітрям. Відбирає проби, визначає концентрацію відпрацьованих щолоків. Веде операції видалення залишкового жиру методом омилення та руйнування побічних нежелатиновміщуючих білків (муцину, еластину тощо). Перекачує осеїн по зольниках згідно з паспортними даними. Контролює роботу основного та допоміжного устаткування, провадить ремонт апаратури та комунікацій.