Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара електропечі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією підручного сталевара електропечі 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову електропечі, що обслуговується; склад та властивості шихтових, заправних, добавочних і вогнетривких матеріалів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у обчищенні подини від залишків шлаку та металу, обробленні та закладанні стале-випускного отвору електропечей ємкістю 3 т до 25 т, заправленні печей та завалюванні шихти, скачуванні шлаку і перемішуванні металу в ванні. Ламає жолоби та воронки для заливання металу під час роботи дуплекс-процесом під керівництвом підручного сталевара електропечі вищої кваліфікації. Готує інструмент до плавки. Дробить та зважує феросплави і флюси і подає їх до печі. Готує заправні матеріали. Прибирає сміття на робочій площадці та під піччю. Бере участь у заміні електродів і в ремонті футерування печі.