Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара електропечі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного сталевара електропечі 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виплавки різних марок сталі та сплавів в електропечах; типи електропечей; будову та принцип роботи електропечей; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виплавки сталі та сплавів в електропечах різних типів ємкістю до 3 т, нарощує та установлює електроди, випускає плавку під керівництвом сталевара електропечі. Очищує подину від залишків шлаку та металу після випускання плавки. Заправляє піч та наварює подину, завалює шихту, розрівнює її після завалки, подає феросплави та флюси в піч. Скачує шлак, переміщує метал та стежить за станом електродів. Відбирає проби металу та шлаку на хімічний аналіз. Обробляє та закладає випускний отвір та забезпечує його справний стан. Стежить за станом та підготовкою головного жолоба і воронок для заливки металу в піч.