Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Машиніст газотурбінних установок IV група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста парових турбін III групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики газових турбін, компресорів, турбогенераторів і допоміжного устаткування, що обслуговуються; теплові схеми; принцип роботи засобів вимірювань; принципові схеми контролю і автоматики газотурбінних установок; принципові електричні схеми генератора і власних потреб газотурбінних установок; техніко-економічні показники роботи устаткування; основи газодинаміки, теплотехніки й електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде режим роботи устаткування газотурбінної установки (у разі ведення режиму роботи устаткування газотурбінної установки потужністю до 10 тис.кВт). Проводить експлуатаційне обслуговування газотурбінних установок і забезпечує їхню безперебійну й економічну роботу. Проводить пуск, зупинку, випробування устаткування установки та перемикання в теплових схемах. Контролює показання засобів вимірювань, роботу автоматичних регуляторів і сигналізації. Ліквідує аварійні ситуації.