Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Касир торговельного залу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта з присвоєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" за професією касира торговельного залу 3 розряду без вимог до стажу роботи або підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією касира торговельного залу 2 розряду не менше 1 року та кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням 3 розряду.

Знає та застосовує у діяльності: форми розрахунку із споживачами, в тому числі за кредитними картками; асортимент, класифікацію, характеристику і призначення товарів; правила розшифрування артикулів, штрихового коду товару; порядок ведення касового журналу та складання касової звітності; технічні засоби штрихового кодування та їх характеристики; порядок та умови маркування товарів внутрішніми штриховими кодами; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє наявність штрихового коду, інших штрихкодових позначок на товарах та ідентифікує їх за цією інформацією за допомогою спеціальних засобів штрихового кодування. Веде касовий журнал, складає касову звітність.