Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Полірувальник листів та стрічок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією полірувальника листів та стрічок 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесів шліфування та полірування листів нержавіючих і легованих марок сталі; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; параметри шорсткості поверхні (класи чистоти обробки); слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Шліфує та полірує мідні, латунні та цинкові листи та стрічки. Полірує великогабаритний листовий метал нержавіючих і легованих марок сталі за параметрами шорсткості поверхні від Ra 0,02 до Ra 0,01 мкм (13-14 класами чистоти обробки). Стежить за станом поверхні листів і підтримує встановлений температурний режим. Регулює швидкість шліфування та полірування металу. Задає листи у шліфувальні та полірувальні машини та видає їх з машини. Підбирає абразиви та промиває листи бензином у разі переходу з одного абразива на інший, визначає параметри шорсткості поверхні (класи чистоти обробки) під час шліфування та полірування листів. Налагоджує шліфувальні та полірувальні машини.