Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник-оліфовар 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-оліфовара 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методику розрахунків добавок; правила регулювання процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики; будову контрольно-вимірювальних приладів; асортимент сировини та готової продукції; технічні умови на сировину та готову продукцію; норми витрат сировини і електроенергії; причини несправностей у роботі устаткування та способи їх усунення; правила безпечного ведення процесу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес варіння натуральної та комбінованої оліфи на устаткуванні сумарною продуктивністю понад 50 т з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Регулює процес оксидації олії за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики. Визначає готовність продукту. Веде записи у технологічній карті. Організовує безпечну роботу на дільниці. Усуває дрібні несправності у роботі устаткування.