Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Кухар судновий 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кухаря суднового 4 розряду - не менше 1,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: рецептури, вимоги щодо технології приготування, якості, термінів, умов зберігання, порціювання, оформлення й роздачі страв і кулінарних виробів, які вимагають складного кулінарного оброблення; технологію випікання хлібобулочних та кондитерських виробів; основи дієтичного харчування; види та способи оброблення сировини для дієтичних страв; способи скорочення втрат і збереження поживної цінності харчових продуктів під час їх теплового оброблення (застосування різноманітних способів нагрівання або обігрівання, створення певного середовища - кислого, солоного тощо); ароматичні речовини та способи їх застосування з метою поліпшення смакових якостей кулінарної продукції; правила складання меню (щоденного, святкового), замовлень на продукти, ведення обліку й складання товарних звітів; раціональний режим роботи різноманітних видів технологічного обладнання суднового харчоблоку; англійську мову в межах кваліфікації; особливості роботи суднових ресторанів; основні знання про будову й обладнання суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує й оформлює страви та кулінарні вироби, які вимагають складного кулінарного оброблення, для туристів на пасажирських суднах. Готує й оформлює холодні страви: заливні, асорті рибне, м'ясне тощо; супи на прозорих бульйонах із риби, м'яса, птиці, дичини; дієтичні супи на бульйонах, овочевих та фруктових відварах; розсольники; харчо, солянки, окрошки; другі страви з м'яса, птиці, риби (азу, бефстроганов, м'ясо шпиговане в кисло-солодкому соусі, антрекот, котлети натуральні із свинини, баранини, птиця фарширована, риба парова під різними соусами тощо); парові котлети, яєчні каші; соуси (із цибулею, грибами, розсолом, каперсами тощо); солодкі страви (креми, желе тощо). Готує пісочне, листкове тісто й вироби з нього: валовани, крутони, тарталетки тощо. Готує і оформлює різноманітні дієтичні страви. Здійснює роздачу порціонних страв. Складає замовлення на продукти та напівфабрикати, контролює якість продуктів, які доставляють на судно. Складає меню, товарні звіти. Забезпечує утримання в чистоті та порядку приміщень суднового харчоблоку, його технологічного обладнання й виробничого інвентарю, камбузного посуду. Випікає хлібобулочні і кондитерські вироби в разі відсутності в штаті судна пекаря.