* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Оператор автоматичної лінії підготовки та паяння електрорадіоелементів на друкованих платах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження автоматів, які обслуговує, напівавтоматів ГВМ; інструкції з підготовки до роботи та експлуатації устаткування, що обслуговує; механіку, автоматику, пневматику ГВМ у межах роботи, яку виконує; технологічні процеси паяння ЕРЕ та автоматизованого складання ВЕТ; склад припоїв, флюсів та їх застосування; правила заміни припою у ваннах; загальні знання з електро- і радіотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Напресовує трубчастий припій на виводи електрорадіоелементів на напівавтоматах ГГ-2631 тощо. Проводить автоматизоване паяння друкованих плат на напівавтоматах АРПМ, ГГ-2633 тощо. Налагоджує піднімання ванночок з флюсом та припоєм на висоту, яка зазначена у технологічному процесі. Міняє флюси, клеї, припої. Веде процес паяння хвилею припою, інфрачервоним паянням, термоімпульсним паянням тощо. Перезаряджає котушки дозування припою. Перезаряджає програми, перфокарти та шаблони координат. Юстирує друковані плати на юстирувальному столі за допомогою мікроскопу за чотирма крайніми положеннями місць установлення мікросхем з подальшим закріпленням у пристрої. Складає кодові планки та встановлює їх у касети, звіряє код перфокарт з кодом планок. Установлює межу температури паяльників на кожному приладі. Підналагоджує в процесі роботи автомати та напівавтомати, які обслуговує. Перевіряє бобіни з ВЕТ на відповідність номінальному значенню. Перевіряє набір ВЕТ друкованого вузла на відповідність робочій програмі. Контролює перфострічки. Налагоджує вузли клеєння виробів електронної техніки. Готує ЕОМ до роботи. Класифікує помилки під час роботи з ЕОМ.