* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник круп'яного виробництва 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника круп'яного виробництва 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила організації технологічних процесів на крупозаводах; схему підготовки зерна до перероблення та вироблення крупи; будову і правила обслуговування пульта керування та контрольно-вимірювальних приладів; конструктивні особливості устаткування круп'яних заводів; найбільш оптимальні величини вологості та режими перероблення типів та підтипів зерна круп'яних культур; порядок розрахунку виходів готової продукції; методи контролю та способи виявлення несправностей у роботі устаткування; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде та організовує технологічні процеси підготовки зерна до перероблення (сепарування, гідротермічне оброблення), лущення зерна, дроблення, шліфування, плющення та полірування крупи на високопродуктивному устаткуванні з пульта керування на гречкозаводах, рисозаводах, ячмінних заводах, з вироблення пшона, перлової, горіхової, кукурудзяної круп. Обслуговує, спостерігає та контролює роботу зерноочисного устаткування, лущильних, дробильних, шліфувальних, полірувальних машин та іншого особливо складного устаткування. Контролює хід технологічного процесу, якість підготовки зерна до перероблення, додержання встановлених режимів процесу перероблення та норм виходу готової продукції, навантаження на устаткування за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, даними лабораторних аналізів та органолептично. Забезпечує безперебійну роботу устаткування зерноочисного, рушального та вибійного відділень. Регулює та налагоджує режим роботи обслуговуваного устаткування, систем пневматичного транспорту та аспірації. Веде розрахунки норм виходу продукції. Спостерігає за станом приводних пасів, огорож та організовує їх своєчасний ремонт. Пускає та зупиняє устаткування крупозаводу з пульта керування та за допомогою засобів ручного керування. Організовує забезпечення нормального санітарного стану робочих зон та устаткування круп'яного заводу. Керує бригадою робітників.