* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Виробник каркасів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією виробника каркасів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову стрижневих ящиків і шаблонів різної складності та розмірів; способи рознімання стрижневих ящиків; призначення від'ємних частин в стрижневих ящиках і на шаблонах; способи установлення стрижнів в форму; вимоги до каркасів та холодильників; способи ручного електродугового зварювання; будову та способи застосування різних інструментів та пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виробляє багатоярусні та розбірні каркаси та рамки для великих стрижнів складної та особливо складної конфігурації за шаблонами, ескізами та стрижневими ящиками. Установлює каркаси, які застосовувались. Перевіряє каркаси за шаблонами та доопрацьовує їх в пристроях. Ремонтує складні каркаси.

Приклади робіт
Виготовлення каркасів: Барабани лебідок до мостових кранів великої вантажопідйомності. Блоки шестициліндрових дизелів. Боковини рам литих візків. Букси, повзуни, циліндри. Головки вуглеподавальників паровозів. Картери задніх мостів вантажних автомобілів. Картери редукторів задніх мостів вантажних автомобілів. Колектори дизелів. Корпуси насосів, обтічників з карманами, бортові розтруби, мортири, зірочки брашпилів. Підшипники рухомого складу. Стакани кувальних пресів. Трійники, зігнуті в декількох площинах. Циліндри паровозні. Шестірні з діаметром понад 1500 мм.