* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стрижневик ручного формування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стрижневика ручного формування 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес та послідовність виготовлення складних стрижнів; будову та призначення стрижневих ящиків та вимоги до них; вплив закріплювачів на якість стрижнів; дію рідкого металу на стрижні під час заливання форм.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє складні фасонні стрижні за стрижневими ящиками, які складаються з декількох рознімань та від'ємних частин, з рамками та каркасами, зі складною системою газовідводів. Виготовляє складні стрижні з керамічної маси для відливок зі спеціального сплаву та виготовляє складні стрижні з рідких самотвердіючих сумішей. Виготовляє складні стрижні за шаблоном. Складає стрижні для особливо складних відливок з обпилюванням та підгонкою за складними кондукторами та шаблонами. Склеює та кріпить стрижні болтами з заправленням швів, фарбуванням та сушінням. Виконує роботи з укладанням рамок та стрижнів, складання ящиків, прокладання їнотів, наколювання отворів та прорізання каналів під час виготовлення особливо складних та відповідальних стрижнів.

Приклади робіт
Виготовлення стрижнів: Виливниці для зливків з масою понад 3 до 10 т. Втулки робочих циліндрів дизелів тепловозів. Гільзи дизелів тепловозів. Гнізда пружин. Каретки металорізальних верстатів. Коліна труб та трійники, зігнуті в різних площинах, які виготовляє за стрижневими ящиками та шаблонами з діаметром понад 400 мм. Конуси малі засипних апаратів доменних печей. Корпуси роликових букс. Корпуси клапанних коробок циліндрів високого та низького тиску компресорів. Корпуси інжекторів. Надставки виливниць для зливків з масою понад 10 т. Рамки приводів. Решітки та колони кауперів доменних печей. Сопла доменних печей. Стакани буферні. Станини формувальних машин вантажопідйомністю понад 2500 кг. Станини електромашин з діаметром понад 800 мм. Стрижні точені з напівсумою діаметрів та довжини до 1200 мм для фасонних стрижнів. 19. Стрижні точені з напівсумою діаметрів та довжини до 1500 мм для простих стрижнів. Фітинги кутові контейнерів. Шестірні з литим зубом та двома рядами спиць з діаметром понад 1000 мм. Шківи скіпового підйомника доменних печей. Щити підшипникові електромашин з діаметром понад 1200 мм, висотою понад 600 мм.