* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Полірувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи однотипних полірувальних верстатів, найменування і призначення їх найважливіших частин; найменування, призначення та умови застосування найбільш розповсюджених пристроїв; будову простих і середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; властивості абразивних матеріалів різної зернистості на різних зв'язках; правила підбирання сортів шкурки, полірувальних кругів, паст і мастик залежно від потрібної чистоти оброблення; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Полірує зовнішні і внутрішні циліндричні і фасонні поверхні простих деталей та виконує попереднє полірування металу на полірувальних верстатах, автоматах та вручну щітками, наждачним папером та полірувальними кругами з додержанням технологічної послідовності і режиму оброблення за технологічною картою. Накатує та наклеює шкурки на повстяні, дерев'яні, шкіряні круги.

Приклади робіт
Полірування: Вироби товарів народного споживання з плоскими поверхнями (лопатки для млинцевих виробів). Гайки, шайби, болти, шпильки. Гвинти, спеціальні гвинти, шурупи. Гвинти годинників. Головки смичків смичкових музичних інструментів. Крани водопровідні, втулки, бачки для пиття, оправи для термометрів, стрижні, труби, трубки малого діаметра, штанги, штуцери. Кронштейни зігнуті, кронштейни кінцеві, корпуси замкові, поручні, зігнуті в одній площині, диски, скоби. Маховики. Машинки для настроювання струн. Мікрошліфи. Молотки, викрутки, ручки. Планки прості, листи, карти петлі, таблички, решітки для вентиляції, обрамлення, розкладки. Різцетримачі. Рукоятки. Щитки, кришки.