* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Сушильник харчової продукції 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сушильника харчової продукції 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес і режими сушіння харчових продуктів; правила ведення і регулювання технологічного процесу сушіння; технологічні вимоги до висушеного продукту; органолептичні методи визначення якості напівфабрикату і готових виробів; вимоги державних стандартів і технічні умови до якості виробів; будову, технічні характеристики і правила експлуатації сушарок, допоміжного устаткування і контрольно-вимірювальних приладів; методи усунення дефектів у роботі устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес сушіння різних продуктів із пульту керування на шахтних, стрічкових (конвеєрних), шнекових і вакуум-вальцьових сушарках. Веде процес сушіння картопляного пюре в сушильних барабанах. Регулює температурний режим сушіння, вологість, тиск пари, контролює якість сушіння. Регулює кількість відпрацьованого повітря, що проходить, за допомогою поворотних шиберів. Спостерігає за вентиляційним і обігрівальним устаткуванням. Відбирає проби. Визначає момент закінчення сушіння органолептично або за даними лабораторного аналізу. Відбраковує дефектний продукт. Обслуговує допоміжне устаткування сушильного відділення. Усуває несправності в роботі устаткування. Чистить окремі частини сушильного устаткування. Веде технологічний журнал.

Приклади робіт
Сушіння дріжджів, короткорізаних макаронних виробів, зерна, картопляних продуктів, пластівців кукурудзяних, крупи, солоду, сировини олійної (насіння, плодових кісточок та ін).