* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електрослюсар з ремонту устаткування розподільних пристроїв 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрослюсаря з ремонту устаткування розподільних пристроїв 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: елементи конструкції закритих і відкритих розподільних пристроїв напругою до 110 кВ; мінімальні відстані, що допускаються між устаткуванням; правила читання схем первинних з'єднань електроустаткування електричних станцій і підстанцій; конструкції і принцип роботи трансформаторів потужністю до 40000 кВА напругою 110 кВ, призначення і конструкцію мастико- і маслонаповнених бакелітових і фарфорових вводів напругою до 110 кВ, а також прийоми робіт і послідовність операцій з їх ремонту; будову і принцип дії вакуумсушильної печі; вакуум-насосів, компресорної установки, цеолітової установки, струмообмежувального реактора, перемикаючих пристроїв типу РПН із струмообмежувальними реакторами, перемикачів ПБЗ всіх типів; основні знання про схеми вторинних кіл; методи проведення випробувань устаткування і компресорних установок; правила виведення устаткування в ремонт і допуску до робіт в електроустановках; правила і прийоми верхолазних робіт і робіт під напругою, організацію верхолазних і стропальних робіт; способи і терміни випробовування такелажних засобів, захисних та ізолюючих пристроїв; порядок організації роботи ланки; основи електротехніки і механіки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ремонт із частковою заміною елементів устаткування, регулюванням і налагодженням електроустаткування відкритих і закритих розподільних пристроїв напругою до 35 кВ, ремонт без зміни обмоток і технічне обслуговування силових трансформаторів загального призначення з пристроєм ПБЗ напругою 35 кВ всіх потужностей і потужністю до 40000 кВА напругою 110 кВ, вимірювальних трансформаторів напругою до 35 кВ, спеціальних сухих і масляних трансформаторів потужністю до 6300 кВА напругою до 35 кВ. Проводить капітальний ремонт зі зміною обмоток трансформаторів з пристроєм ПБЗ напругою до 35 кВ всіх потужностей із застосуванням електричного, пневматичного інструменту, вимірювального інструменту, відповідного такелажу. Здійснює розбирання, заміну зламаних деталей, армування, вакуумсушіння і заливання трансформаторним маслом негерметичних маслонаповнених вводів напругою до 110 кВ. Проводить осушення і очищення трансформаторного масла цеолітовою установкою. Здійснює слюсарну обробку деталей за 7 - 10 квалітетами (2 - 3 класами точності) з підгонкою і доводкою. Ремонтує і здійснює технічне обслуговування вводів і внутрішньої ізоляції вимикачів. Ремонтує рухомі й нерухомі контакти та дугогасильні пристрої, перевіряє стан і усуває дефекти приводів вимикачів. Ремонтує кришки, баки, підйомні, вихлопні пристрої, повітрозбірники і запобіжні клапани. Здійснює ремонт реакторів, дугогасячих котушок, силових трансформаторів напругою до 110 кВ без розкриття активної частини. Перевіряє ізолятори, роз'єднувачі і проводить їх відбраковування. Ремонтує компресорні установки. Підбирає необхідне такелажне оснащення для підйому і переміщення вузлів і деталей устаткування, виконує роботи за допомогою вантажопідйомних машин і механізмів, спеціальних пристроїв.

Приклади робіт
Вимикачі масляні або повітряні напругою 35 кВ всіх типів розбирання, ремонт із заміною дефектних деталей, складання. Вводи маслонаповнені 110 Кв - ремонт із заміною розширювача, фарфорової оболонки з наступним заповненням маслом. Вимикачі маслонаповнені ВМГ-133 - переміщення під час його заміни в умовах діючого устаткування. Захисти азотні трансформаторів - ремонт і технічне обслуговування. Компресори типу ВШ, ЗВШ - ремонт із заміною деталей. Низьковольтна апаратура - ремонт. Перемикачі відгалужень обмоток на трансформаторах ТД-40000/35 - заміна. Роз'єднувачі, віддільники, короткозамикачі на напругу 10, 35, 110 кВ всіх типів - ремонт із заміною деталей (елементів). Розрядники вентильні до 35 кВ - установлення. Трансформатори напруги й струму до 110 кВ - ремонт з підніманням та оглядом виємної частини і заміною масла. Трансформатори напругою 35 кВ - ремонт із заміною обмоток, з розбиранням магнітопроводу. Трансформатори напруги й струму до 110 кВ - заміна. Трансформатори силові потужністю 40000 кВА, напругою до 110 кВ - ремонт без зміни обмоток. Установки дегазації масла - ремонт. Цеоліти - сушіння.