* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих електродів
Інструкція для посади "Електродник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 43. Виробництво металевих електродів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України від 18.01.2002 р. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії прогартовувальних печей, електродообмазувальних та брикетувальних пресів, устаткування, що використовується для миття, грохочення, дроблення, просівання компонентів обмазувальної маси, та іншого устаткування, що обслуговується; номенклатуру компонентів обмазувальної маси та електродів; технологію гартування електродів, виготовлення обмазувальної маси ручним способом; правила зберігання обмазувальної маси, брикетів та електродів; вплив чистоти компонентів на якість флюсів і покриття електродів; правила завантаження та вивантаження матеріалів; правила користування вантажопідйомними механізмами, інструментами та пристроями, що застосовуються в роботі; способи відбракування електродів за зовнішнім виглядом; технічні умови до якості компонентів обмазувальних мас.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує суху шихту та обмазувальну масу ручним способом. Виконує миття, грохочення, подрібнення компонентів, що використовуються під час виготовлення покриття електродів загального призначення, флюсів, порошкового дроту, ручним способом, на копрі, дробарках різних конструкцій. Просіває компоненти на ручних та простих механічних ситах. Пресує брикети з обмазувальної маси для електродів загального призначення на брикетувальних пресах низького тиску. Наносить покриття на електроди різних марок на електродообмазувальних пресах під керівництвом електродника вищої кваліфікації. Гартує електроди в печах періодичної дії за заданим режимом. Завантажує та розвантажує устаткування, що обслуговує. Регулює рівномірне завантаження матеріалів в устаткування. Сортує електроди ручним способом. Вилучає браковане покриття з електродів. Стежить за роботою устаткування та його тепловим режимом. Змащує та очищає устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті. Прибирає робоче місце.