* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Кіномеханік 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кіномеханіка 3-го розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та технічні характеристики кінопроекційної, звуковідтворюючої апаратури та допоміжного обладнання на пересувних та стаціонарних широкоплівкових кіноустановках; монтажну схему кіноустановки; основи електротехніки, кінопроекційної техніки, звукотехніки, акустики в обсязі шкільної програми і програми професійного училища; зміст технічних оглядів і ремонтів; причини несправностей у роботі апаратури, способи щодо їх запобігання та усунення; призначення і правила користування контрольно-вимірювальними приладами і пристроями; інструкції з визначення технічного стану фільмокопій, причини пошкодження фільмокопій та заходи щодо їх запобігання та усунення; особливості панорамної, широкоформатної проекції та стереофонічного звуковідтворення; нестандартне кіностудійне проекційне та звуковідтворююче устаткування; правила поводження з кіноматеріалами з великою кількістю склейок під час монтажу, озвучування та перезапису; будову та правила користування пультом керування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Демонструє фільми на кіноустановках, обладнаних широкоплівковою кінопроекційною апаратурою стаціонарного або пересувного типу та фільми на відеоносіях на відеоустановках, обладнаних відеопроекційною апаратурою. Проводить технічне обслуговування широкоплівкової кінопроекційної апаратури. Здійснює кінопоказ з 2 - 3 плівок при синхронному звуковідтворенні з однієї чи двох магнітних фонограм разом з демонстрацією зображення. Здійснює кінопоказ з кілець магнітної плівки і зображення під час процесів озвучування фільмів, дублювання, укладання тексту. Демонструє лавандові фільмокопії (рівноцінні негативу), а також фільмокопії після реставраційної обробки. Виконує роботи з перевірки та випробування нової і капітально відремонтованої апаратури та обладнання. Визначає технічний стан фільмокопій і магнітних фонограм. Ремонтує і синхронізує фільмокопії і магнітні фонограми.