* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер малярних робіт 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера малярних робіт 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови та Державні стандарти на деталі, вузли, вироби, які приймає, та матеріали, що застосовує; види і способи виробництва підготовчих і остаточних обробних робіт по металу і дереву; сорти, якість і властивості фарб, лаків, палітур та інших хімічних матеріалів, які застосовуються в малярних роботах; геометричні розміри всієї поверхні покриття; фізико-хімічні властивості матеріалів; будову, призначення та умови застосування складного контрольно-вимірювального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює і приймає за кресленнями, малюнками, макетами та за технічними умовами складні художні обробні роботи по металу і дереву після фарбування виробів різними сортами фарб і лаків, після складних розбирань під різні породи дерева і каменя, лакувальних та живописних робіт. Контролює і приймає багатошарове різної товщини термозахисне покриття деталей і вузлів. Визначає сорти і якість особливо цінних обробних та термозахисних матеріалів і сумішей. Визначає придатність до роботи всілякого робочого інструменту, пристроїв, шаблонів, трафаретів і схем. Оформляє установлену документацію.