* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Бакелітник (просочувальник) 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією бакелітника (просочувальника) 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, яке обслуговує; основні сорти, марки та властивості резольних смол та їх розчинників; методи випробувань та технічні умови на здавання виробів після просочування; будову спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Покриває та просочує резольними, гліфталевими та іншими смолами ручним способом, на бакелізаційних апаратах і в ваннах зовнішні та внутрішні важкодоступні поверхні, складні за конфігурацією, тонкостінні відливки різних габаритів та збірних вузлів. Складає за інструкцією резольний склад з якістю і в'язкістю, які потрібні. Нагріває відливки і вузли до заданої температури перед покриванням та просочуванням резольними смолами. Визначає за зовнішнім виглядом якість покриття резолом.

Приклади робіт
Покривання та просочування смолами: баки масляні з внутрішніми змійовиками підігрівання; баки паливні тракторів, автомобілів та екскаваторів; втулки і шайби, пластини та колодки контактні з різних пластмас; деталі корпусні приладів з великою кількістю виїмок, кишень та поглиблень; корпуси коробок передач металорізальних верстатів; кришки головки блоку двигунів; обтічники гребних гвинтів, донна суднова апаратура, клінкети, кришки, клини; повітроочисники двигунів; трансформатори складені, різної конструкції з ізоляцією окремих місць; труби з вигинами.