* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з приладів та електроустаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з приладів та електроустаткування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила технічної експлуатації, регламенти і технологію технічного обслуговування приладів та електроустаткування повітряних суден, що обслуговуються; правила і порядок перевірки складних авіаційних тепловимірювальних і гіроскопічних приладів; конструкцію та принцип роботи контрольно-вимірювальних і перевірних приладів (установок); можливі дефекти, способи їх виявлення та усунення; нормативно-технічну документацію з перевірки і ремонту контрольно-вимірювальної апаратури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт приладів та електроустаткування одного з типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу, або не менше двох типів літаків IV, класу або вертольотів III-IV класу. У разі однотипного базування повітряних суден або закріпленому методі виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт базового або закріпленого типу літака IV класу (вертольота III-IV класу) і технічне обслуговування за оперативними видами регламентних робіт на інших типах літаків (вертольотів), що здійснюють посадку в даному аеропорту, з усуненням виявлених несправностей. Здійснює дефектування всіма методами та у повному обсязі авіаприладового та електроустаткування, під час технічного обслуговування повітряних суден за періодичними видами регламентних робіт. Замінює прилади та агрегати. Під час підготовки повітряного судна до випробувань у повітрі, проводить комплексне регулювання і настроювання авіаприладового та електроустаткування. Після випробування в повітрі проводить огляд і перевіряє, у повному обсязі, авіаприладове та електроустаткування. Виконує доробки за бюлетенями із регулюванням і настроюванням устаткування. Виконує в метрологічних лабораторіях перевірочні та регулювальні роботи контрольно-вимірювальної та контрольно-перевірочної апаратури, яка застосовується під час технічного обслуговування повітряних суден. Ремонтує із заміною окремі вузли, деталі та налагоджує контрольно-вимірювальну апаратуру, що призначена для перевірки автоматичних бортових систем керування, пілотажно-навігаційних систем, систем реєстрації параметрів та іншого авіаційного обладнання. Бере участь у проведенні метрологічної атестації контрольно-перевірочної апаратури та експертизи нормативно-технічної документації. Організовує та здійснює контроль за роботою підлеглих технічних працівників під час технічного обслуговування повітряних суден.