* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор фарбувально-сушильної лінії та агрегату 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора фарбувально-сушильної лінії та агрегату 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні, електричні схеми в межах роботи, яку виконує, і конструкцію вузлів та механізмів фарбувально-сушильного агрегату і камери фарбувально-сушильної лінії; правила настроювання та регулювання складних контрольно-вимірювальних приладів; систему газових і терморадіаційних елементів сушіння та їх регулювання; схему автоматичного керування агрегату та лінії; системи механізмів пневматичного та електростатичного фарбування; систему змащування та гідросистему; види, властивості мастильних матеріалів і рідин гідросистеми; сортамент та сертифікат металів; причини несправностей у роботі механізмів агрегату і лінії та способи їх усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес фарбування та сушіння вузлів, механізмів, апаратів, рухомого складу у фарбувально-сушильному агрегаті з пульта керування. Регулює та настроює на робочий режим фарбувально-сушильний агрегат та його механізми: ланцюговий транспортер для переміщення фарбованих деталей, вузлів та виробів, реверсивний конвеєр для перекочування вагонів, систему механізмів пневматичного фарбування, автоматичні механізми електростатичного фарбування та установки високовольтного випрямного устаткування. Веде процес фарбування та сушіння після очищення у дробометальних установках, листового та профільного металу, металевих виробів та деталей у камері фарбувально-сушильної лінії з пульта керування. Виконує автоматичне і напівавтоматичне керування електронасосної гідравлічної станції та системи масло- і фарбоподавання. Сортує метал, який обробляє, з визначенням та реєстрацією марки сталі, режимів плавлення та інших сертифікатних даних. Утримує агрегат та лінії у справному стані, запобігає та усуває неполадки у роботі механізмів.