Інструкція для посади "Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями I розряду - не менше 0,5 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - постанови, накази і розпорядження керівних органів з питань санітарії, благоустрою, утримання будинків та їх інженерного обладнання, охорони громадського порядку;
      - правила охорони праці під час виконання робіт та пожежної безпеки;
      - адреси і номери телефонів відповідних міських (районних) служб.

1.4. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Прибирає вулиці, тротуари, ділянки і площі, прилеглі до домоволодіння, яке обслуговується.

2.2. Своєчасно очищує від снігу і льоду тротуари, бруківку і доріжки, посипає їх інертними матеріалами і реагентами.

2.3. Очищує пожежні гідранти і колодязі для вільного доступу до них у будь-який час.

2.4. Промиває і дезінфікує дворові контейнери для сміття.

2.5. Прибирає сходові клітки, горища, підвали та інші місця загального користування поза квартирами.

2.6. Очищує від бруду і сміття та промиває стволи бункерів і завантажувальних клапанів сміттєпроводів, приміщення сміттєзбиральних і сміттєприймальних камер, проходи і сходи до них, сміттєзбірники.

2.7. Виносить з камер переносні сміттєзбірники зі сміттям і установлює в камеру порожні.

2.8. Здійснює профілактичний огляд та забезпечує справність стволів і бункерів сміттєзбірників, сміттєприймальних камер, завантажувальних клапанів, герметичних прокладок у кришках клапанів.

2.9. Усуває засмічення стволів сміттєпроводів.

2.10. Дезінфікує стволи сміттєпроводів, сміттєприймальних камер та сміттєзбірників.

2.11. Регулює вентиляцію стволів сміттєпроводів.

2.12. Періодично видаляє пил зі стін і стель, миє панелі стін, перила, віконні рами і шибки на сходових клітках, вхідні дверні блоки.

2.13. Готує різні мийні та дезінфікуючі розчини для цих робіт.

2.14. Одержує мийні засоби, інвентар та ганчір'я.

2.15. Контролює своєчасність вивезення твердих побутових відходів, прибирання громадських туалетів та їх санітарний стан.

2.16. Наглядає за справністю і збереженістю усього зовнішнього будинкового обладнання та майна (воріт, огорожі, парадних дверей, карнизів, ринв, електроарматури у під'їздах і на прибудинковій території, слухових вікон, сміттєзбірників та урн вивісок, покажчиків, обладнання дитячих майданчиків, табличок з номерами дворових вбиралень тощо), а також сараїв та складів.

2.17. Вивішує, знімає та зберігає прапори, своєчасно вмикає (вимикає) ліхтарі та території, яку обслуговує.

2.18. Бере участь в обходах території домоволодіння, які здійснюються санітарною, протипожежною службами та міліцією.

2.19. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.20. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 2-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.