Інструкція для посади "Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за спорідненою професією 4 розряду - не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - конструкцію та правила експлуатації автомобіля, вантажопідіймальних механізмів, механізованого устаткування для рідкого і консистентного змащування, електрообладнання та устаткування для газового різання і зварювання, змонтованого на агрегаті;
      - технологічний процес промивання;
      - застосовувані мастильні матеріали;
      - правила технічної експлуатації автомобілів;
      - ознаки, причини і способи виявлення та ліквідації неполадок автомобіля та встановленого на ньому спеціального устаткування і механізмів;
      - правила безпечного ведення робіт;
      - слюсарну справу в обсязі виконуваних робіт.

1.4. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Обслуговує агрегат, змонтований на шасі автомобіля вантажністю до 5 т включно.

2.2. Готує агрегат до роботи на об'єкті.

2.3. Проводить технічне обслуговування всіх механізмів та устаткування, встановлених на агрегаті, та ремонт наземного нафтопромислового устаткування.

2.4. Здійснює монтаж, демонтаж нагнітальних і заправних ліній, пістолета високого тиску, перевідників і приєднань їх до викиду насоса солідолонагнітача.

2.5. Перевіряє надійність кріплення муфтових з'єднань.

2.6. Підключає і відключає електрообладнання агрегату від промислової електромережі.

2.7. Перевіряє надійність контактів і заземлення електрообладнання агрегата.

2.8. Обслуговує устаткування з механізованого вивільнення редуктора від відпрацьованого масла, промиває картер редуктора, заповнює редуктор свіжим машинним маслом і заповнює підшипникові вузли контактним мастилом.

2.9. Стежить за роботою компресорної установки і солідолонагнітача.

2.10. Утримує всі вузли і механізми агрегату в робочому стані.

2.11. Керує автомашиною.

2.12. Проводить поточний ремонт автомобіля і механізмів агрегата.

2.13. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.14. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Машиніст агрегатів для обслуговування нафтогазопромислового устаткування 5-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.