* *
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3 розряду - не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - детальну будову основного й допоміжного реакторно-турбінного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів, технологічних схем атомної електростанції, схем трубопроводів;
      - правила виконання робіт з регулювання і центрування відремонтованого устаткування;
      - основні дефекти устаткування і методи їх усунення;
      - технічні умови на ремонт, складання, регулювання та виготовлення складних деталей і вузлів реакторно-турбінного устаткування;
      - будову підшипників ковзання і хитних;
      - конструктивні особливості устаткування, спеціального інструменту та пристроїв, що застосовуються під час ремонту реакторного устаткування;
      - технологію перевантаження палива та принцип роботи розвантажувально-завантажувальної і перевантажувальної машин;
      - вимоги до транспортування і зберігання тепловидільних збірок палива;
      - способи захисту від радіоактивних випромінювань, граничнодопустимі концентрації та рівні випромінювання радіоактивних речовин;
      - правила випробування посудин та трубопроводів, працюючих під тиском;
      - основні положення планово-запобіжного ремонту устаткування;
      - правила виходу в ремонт і оформлення наряду-допуску;
      - основи електротехніки, механіки, гідравліки, теплотехніки та матеріалознавства.

1.4. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Виконує розбирання, ремонт, складання, регулювання та випробування вузлів і механізмів основного й допоміжного реакторно-турбінного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів середньої складності із застосуванням пневматичного та електрифікованого спеціального інструменту, спеціальних пристроїв та засобів вимірювання; виготовляє різні настановні і розмічувальні шаблони.

2.2. Проводить гідравлічні випробування відремонтованого устаткування, визначення і усунення дефектів.

2.3. Виконує слюсарне оброблення деталей за 7-10 квалітетами (2 - 3 класах точності) з підганянням і доведенням.

2.4. Виконує прокладання за кресленнями та схемами трубопроводів усіх категорій з дотриманням технічних умов, установленням арматури, компенсаторів, опор і підвісок.

2.5. Проводить вивантаження палива з контейнера, з'єднання паливних касет.

2.6. Розділення відпрацьованих касет для їх подальшого перероблення, складальні, реконструктивні та монтажні роботи на станційних трубопроводах та арматурі з дотриманням технічних умов і розмірів, ремонт та регулювання спецарматури і спецпристроїв.

2.7. Виконує такелажні роботи з вертикального та горизонтального переміщення вузлів і деталей за допомогою вантажопідйомних механізмів та спеціальних пристроїв, випробування такелажного устаткування та оснащення.

2.8. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.9. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.

5. Приклади робіт

5.1. Арматура - ревізія, ремонт і притирання спецарматури основного контуру, випробування на щільність.

5.2. Армоканат - демонтаж, монтаж.

5.3. Блоки захисних труб - ремонт посадочних поверхонь.

5.4. Гайковерти - підготовка до роботи, відгвинчування гайок.

5.5. Головний роз'єм чохлів системи керування і захисту - притирання посадочних місць.

5.6. Домкрати ДГ650Л200 - розбирання, ремонт, складання.

5.7. Кришки реакторів - шліфування і шабрування поверхонь роз'ємів.

5.8. Лопатки турбін - висвердлювання штифтів замкових лопаток і їх видалення.

5.9. Маніпулятори - розбирання, ремонт, складання вузлів і деталей.

5.10. Маслоохолоджувачі - заміна трубок, усунення течі.

5.11. Парогенератори - розущільнення, ущільнення колекторів, люків.

5.12. Підшипники - перезаливання вкладиша, визначення зазорів.

5.13. Пробки каналів - розбирання, ревізія, складання.

5.14. Реактор - блок теплоізоляції - ремонт посадочних поверхонь.

5.15. Трубопроводи - усунення зіткнення, заміна пошкоджених сухарів, ремонт кріплень.

5.16. Устаткування спецводоочищення - ревізія випаровувальних установок, фільтрів.

5.17. Фланці термоконтролю - ревізія, ремонт, заміна прокладок.