* *
Інструкція для посади "Буфетник судновий 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Буфетник судновий 4-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи у сфері громадського харчування - не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - особливості та організацію харчування моряків у різноманітних умовах плавання;
      - види, рецептури та технологію приготування обмеженого асортименту страв, закусок, напоїв тощо;
      - найменування й призначення столового посуду, що використовується, приладдя та інвентарю;
      - правила сервірування столів;
      - правила нарізання, порціювання продуктів та оформлення страв;
      - способи відбраковування нестандартних кулінарних виробів і продуктів за зовнішніми ознаками;
      - терміни та температурний режим зберігання продуктів;
      - правила експлуатації обладнання, що використовується, та інвентарю;
      - основні знання про будову й обладнання суден.

1.4. Буфетник судновий 4-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Буфетник судновий 4-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Буфетник судновий 4-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Буфетник судновий 4-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Завідує судновим буфетом, його обладнанням та інвентарем.

2.2. Бере участь у складанні заявок на отримання продуктів на судновий буфет.

2.3. Готує за рецептами, які затверджено, кулінарну продукцію обмеженого асортименту: холодні страви та закуски, бутерброди, інші гарячі страви, хлібобулочні, борошняні кулінарні та кондитерські вироби, солодкі страви, холодні та гарячі напої, молочні та інші продукти.

2.4. Зважує, нарізує, порціонує, викладає їжу на тарілки, у салатниці та інший посуд, розливає напої в склянки й чашки.

2.5. Прибирає та обслуговує кают-компанію: накриває та сервірує стіл, роздає їжу командному складу судна, миє посуд.

2.6. Прибирає каюти капітана й старшого командного складу.

2.7. Одержує столову білизну, посуд, прибори, постільну білизну екіпажу, стежить за їх належним станом і веде облік цього майна.

2.8. Складає й здає товарний звіт.

2.9. Допомагає судновому кухарю в приготуванні й роздачі їжі.

2.10. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.11. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Буфетник судновий 4-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Буфетник судновий 4-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Буфетник судновий 4-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Буфетник судновий 4-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Буфетник судновий 4-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Буфетник судновий 4-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Буфетник судновий 4-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Буфетник судновий 4-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Буфетник судновий 4-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Буфетник судновий 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Буфетник судновий 4-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Буфетник судновий 4-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Буфетник судновий 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Буфетник судновий 4-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Буфетник судновий 4-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Буфетник судновий 4-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.