* *
Інструкція для посади "Комерційний директор", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Комерційний директор" відноситься до категорії "Керівники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра - не менше 2 років, для спеціаліста - не менше 3 років. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - законодавчі та нормативні правові акти, які визначають напрями розвитку відповідної галузі виробництва та фінансово-економічної діяльності підприємства;
      - профіль, спеціалізацію, особливості структури підприємства;
      - перспективи технічного та фінансово-економічного положення підприємства;
      - виробничі потужності підприємства;
      - основи технології виробництва продукції підприємства;
      - порядок розроблення і затвердження планів виробничо-господарської та фінансово-економічної діяльності підприємства;
      - ринкові методи господарювання та фінансового менеджменту підприємства;
      - порядок ведення обліку та складання звітів про господарсько-фінансову діяльність підприємства;
      - організацію фінансової роботи на підприємстві, матеріально-технічного забезпечення, транспортного обслуговування і збуту продукції, організацію вантажно-розвантажувальних робіт;
      - порядок розроблення нормативів обігових коштів, норм витрат і запасів товарно-матеріальних цінностей;
      - порядок укладання та виконання господарських і фінансових договорів;
      - економіку, організацію виробництва, праці та управління.

1.4. Комерційний директор призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Комерційний директор підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Комерційний директор керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Комерційний директор під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Здійснює керівництво фінансово-господарською діяльністю підприємства у сфері матеріально-технічного забезпечення, заготівлі та зберігання сировини, збуту продукції на ринку та за договорами постачання, транспортного та адміністративно-господарського обслуговування, забезпечуючи ефективне та цільове використання матеріальних і фінансових ресурсів, зниження їх витрат, прискорення обороту обігових коштів.

2.2. Організовує участь підпорядкованих йому служб і структурних підрозділів у складанні перспективних та річних планів виробництва і реалізації продукції, визначенні довгострокової стратегії комерційної діяльності та фінансових планів підприємства, а також у розробленні стандартів з матеріально-технічного забезпечення якості продукції, організації зберігання і транспортування сировини, збуту готової продукції.

2.3. Вживає заходів щодо своєчасного укладення господарських та фінансових договорів з постачальниками і споживачами сировини та продукції, розширення прямих і тривалих господарських зв'язків, забезпечує виконання договірних зобов'язань з поставок продукції (за кількістю, номенклатурою, асортиментом, якістю, строками та іншими умовами поставок).

2.4. Здійснює контроль за реалізацією продукції, матеріально-технічного забезпечення підприємства, фінансовими та економічними показниками діяльності підприємства, за правильним витрачанням обігових коштів і цільовим використанням банківського кредиту, припиненням виробництва продукції, яка не матиме збуту, та забезпечує своєчасну виплату заробітної плати працюючим.

2.5. Керує розробленням заходів щодо ресурсозбереження і комплексного використання матеріальних ресурсів, удосконалення нормування витрат сировини, матеріалів, обігових коштів і запасів матеріальних цінностей, поліпшення економічних показників роботи та формування системи економічних індикаторів роботи підприємства, підвищення ефективності виробництва, зміцнення фінансової дисципліни, запобігання утворенню та ліквідації наднормативних запасів товарно-матеріальних цінностей, а також перевитрат матеріальних ресурсів.

2.6. Бере участь від імені підприємства у ярмарках, торгах, на виставках, біржах з рекламування та реалізації продукції, що випускається.

2.7. Контролює додержання дисципліни під час виконання завдань і зобов'язань з поставок продукції і їх відповідність господарським договорам, вивчає ринкову кон'юнктуру на вироби, які випускає підприємство.

2.8. Організовує роботу складського господарства, створює умови для належного зберігання матеріальних ресурсів і готової продукції.

2.9. Забезпечує раціональне використання всіх видів транспорту, удосконалення вантажно-розвантажувальних робіт, вживає заходів щодо максимального оснащення цієї служби необхідними механізмами та пристроями.

2.10. Організовує роботу з використання і реалізації вторинних ресурсів та побічних продуктів.

2.11. Забезпечує своєчасне складання кошторисно-фінансових та інших документів, розрахунків, установленої звітності про виконання планів збуту готової продукції, фінансової діяльності, матеріально-технічного забезпечення та роботи транспорту.

2.12. Координує роботу підпорядкованих йому служб і підрозділів.

2.13. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.14. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Комерційний директор має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Комерційний директор має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Комерційний директор має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Комерційний директор має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Комерційний директор має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Комерційний директор має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Комерційний директор має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Комерційний директор має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Комерційний директор має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Комерційний директор несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Комерційний директор несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Комерційний директор несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Комерційний директор несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Комерційний директор несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Комерційний директор несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Комерційний директор несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.