* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник одержання сирого бензолу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу видобування сирого бензолу з коксового газу; схему комунікацій трубопроводів; слюсарну справу; принцип роботи та правила технічної експлуатації бензольної розподілювальної колони, дефлегматора, конденсатора, сепаратора.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання сирого бензолу шляхом добування його з коксового газу на агрегатах з годинною продуктивністю до 1,5 т під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Бере участь в замірюванні рівня бензолу в мірниках та перекачує його на склад. Включає відстійники для очищення від нафталіну. Розплавляє та випускає нафталін з відстійників. Завантажує в цистерни сирий бензол та вивантажує вбірне масло. Стежить за роботою насосів, контрольно-вимірювальних приладів. Підтримує заданий рівень масла. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.