Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту та монтажу кабельних ліній 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту і монтажу кабельних ліній 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивну будову силових кабелів постійного і змінного струму всіх типів і напруг, устаткування і арматури кабельних пристроїв; особливості монтажу кабелів у вибухонебезпечних приміщеннях; технічні умови і способи прокладання кабелів за будь-яких умов, в тому числі по болоту, через ріки, струмки, по конструкціях мостів; призначення і принципові схеми приєднань автоматичних підживлюючих насосних установок для підтримання тиску в кабельних лініях у сталевих трубах із маслом під тиском; особливості спорудження кабельних ліній в сталевому трубопроводі, допустимі радіуси згинання і методи згинання труб; навички практичного надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, у тому числі способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ремонт, ревізію, монтаж і демонтаж кабельних ліній до 330 кВ, ремонт, монтаж і демонтаж маслонаповнених і газонаповнених кабельних ліній в сталевих трубопроводах під тиском, роботу на кабелях спеціальних конструкцій. Виконує ремонт особливо відповідальних кабельних ліній і унікальної кабельної апаратури. Проводить ревізію, ремонт, монтаж силових кабельних ліній на найбільш відповідальних дільницях. Проводить сушіння і вакуумування муфт, випробовування маслопідживлюючих систем, визначає місця витікання масла. Керує бригадою електромонтерів на всіх роботах з ремонту, монтажу і демонтажу кабелів з в'язким просоченням, підводних силових кабелів і кабельних підводних переходів, маслонаповнених і газонаповнених кабельних ліній і пристроїв напругою до 330 кВ. Організовує роботи з ремонту, монтажу і демонтажу кабельних ліній всіх конструкцій, призначень і за будь-яких умов прокладання.

Приклади робіт
Жили кабельні мідні і алюмінієві - з'єднання газовим або електричним зварюванням. Кабелі броньовані - монтаж з'єднувальної муфти. Кабелі в сталевому трубопроводі з маслом під тиском - монтаж з'єднувальної муфти. Кабелі силові підводні - заміна з'єднувальної муфти, прокладання з баржі за буксиром. Кабелі підводні напругою 35 кВ - заміна з'єднувальної муфти. Муфти стопорні типу МСТО-35 - монтаж, ремонт. Муфти з'єднувальні СПО на кабель ОСБ-3х120 - монтаж. Муфти стопорні маслонаповнених кабелів напругою 110 кВ - монтаж, ремонт. Системи маслопідживлюючі - паяння свинцевих труб. Траси маслонаповнених кабелів - прокладання і приєднання свинцевих броньованих труб діаметром до 40 мм у пунктах живлення в колодязях.