* *

 Категорія - Професіонали |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Інженер зміни газокомпресорної служби I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, для спеціаліста - стаж роботи за професією інженера зміни газокомпресорної служби II категорії не менше 2 років, для бакалавра - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються газокомпресорної служби; будову, принцип роботи і технологічну схему ГКС; технологічні регламенти роботи газоперекачувальних агрегатів та допоміжного обладнання компресорних станцій; правила технічної експлуатації компресорних станцій та магістральних газопроводів; організацію виробництва; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне керівництво вахтовим персоналом газокомпресорної служби (ГКС). Видає оперативні завдання і розпорядження працівникам служби. Контролює дотримання графіків та маршрутів, порядку приймання і здавання зміни, обходів та оглядів газоперекачувальних агрегатів, допоміжного обладнання ГКС. Контролює дотримання установлених технологічних режимів роботи газоперекачувальних агрегатів (ГПА) та допоміжного обладнання ГКС. Контролює правильне виконання операцій з пуску, зупинки, ремонту газоперекачувальних агрегатів та допоміжного обладнання ГКС в термін, встановлений та погоджений з диспетчерською службою. Керує персоналом ГКС у випадку виникнення аварій. Передає в диспетчерську службу заявки, складені начальником ГКС, на введення у роботу або резерв після ремонту, а також виведення із роботи або резерву в ремонт ГПА і допоміжного обладнання ГКС. Бере участь у пуску в експлуатацію газоперекачувальних агрегатів та допоміжного обладнання ГКС після капітального і поточного ремонту. Оформляє відповідні акти. Бере участь у переключеннях в технологічних схемах ГКС, в електричних схемах високої напруги. Контролює виконання ремонтно-профілактичних робіт згідно з затвердженими планами і графіками. У разі виявлення дефектів, неполадок та порушень технологічного режиму роботи ГПА, іншого обладнання вживає заходів щодо відновлення нормальної роботи. Бере участь у аналізі причин виникнення аварійної ситуації, в розробленні пропозицій щодо запобігання їм. Бере участь у розробленні плану організаційно-технічних заходів щодо підвищення продуктивності праці, надійності роботи обладнання, механізації та автоматизації трудомістких процесів. Забезпечує виконання затвердженого плану. Забезпечує робочі місця необхідною оперативно-технічною документацією. Здійснює технічну підготовку персоналу. Веде оперативно-технічну документацію щодо експлуатації обладнання; журнали дефектів; книжки заявок на виведення обладнання в ремонт; добову відомість роботи обладнання.