* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію і способи перевірки і регулювання механічного, електричного, пневматичного обладнання, машин, апаратів, приладів і електричних схем локомотивів; прийоми і методи визначення і усунення несправностей обладнання, вузлів електричних монтажних схем локомотивів; роботу, взаємодію і правила ремонту обладнання, вузлів і агрегатів, які обслуговуються, визначення правильності складання комплексу вузлів, складальних груп локомотивів, які оглядаються і ремонтуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, оглядає, перевіряє технічний стан, випробовує і регулює особливо складне механічне, електричне, пневматичне обладнання, агрегати, установки, апарати і прилади на локомотивах з метою забезпечення безпеки руху поїздів і надійності їх роботи під час експлуатації. Усуває несправності в електричних ланцюгах. Випробовує і регулює електричні системи дистанційного керування. Робить відмітку про виконання ремонту і готовності локомотива до роботи.

Приклади робіт
Ремонт, огляд, перевірка технічного стану, випробування і регулювання: Апаратів панелі керування, електропневматичних клапанів. Перемикачів групових кулачкових, контролерів машиністів. Апаратів електричних. Вимикачів головних, випрямних установок електровозів і вагонів електропоїздів. Дизелів тепловозів і дизель-поїздів. Перевірка показань контрольно-вимірювальних приладів, регулювання апаратів. Кранів машиніста, електропневматичних гальм. Механізмів керування подавання палива тепловозів. Приладів пульта керування, автоматичної локомотивної сигналізації, автостопів і радіозв'язку. Схем електричного ланцюга керування електровозів і вагонів електропоїздів.