Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Регулювальник швидкості руху вагонів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією регулювальника швидкості руху вагонів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: посадову інструкцію складача поїздів та його помічника; правила перевезення вантажів; правила і норми охорони праці та безпечне ведення робіт; технічно-розпорядчий акт і технологічний процес роботи станції в частині, що стосується його роботи; будову гальмових башмаків і пристроїв для встановлення їх на рейки, правила ставлення і знімання гальмових башмаків з рейок, розташування гальмових позицій, план і профіль сортувальних колій, їх спеціалізацію та місткість, ходові якості вагонів, порядок гальмування вагонів під час різних атмосферних умов для забезпечення необхідних інтервалів між відчепами і допустимої швидкості вагонів в сортувальному парку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Регулює швидкість руху вагонів за допомогою гальмування їх гальмовими башмаками - у разі регулювання швидкості руху вагонів на станціях залізничного транспорту в процесі розформування-формування поїздів на сортувальних гірках великої та підвищеної потужності. Огороджує та закріплює вагони, які стоять на коліях, гальмовими башмаками та вилучає їх. Бере участь в осаджуванні та зчепленні вагонів на коліях сортувального парку. Забезпечує безпеку руху, схоронність вагонів і вантажів під час виконання робіт. Прибирає гальмові башмаки з колій та підносить їх до гальмових позицій. Утримує гальмові позиції і башмакоскидачі в чистоті. Замінює несправні гальмові башмаки.

Спеціалізація
Старший регулювальник швидкості руху вагонів, крім безпосереднього виконання робіт, які передбачені в кваліфікаційній характеристиці, виконує обов'язки керівника бригади регулювальників швидкості руху вагонів і тарифікується на один розряд вище регулювальників.