Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник-зварник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи. Повинен мати посвідчення зварника.

Знає та застосовує у діяльності: основні поняття про властивості металів; правила ведення електро- і газозварювальних робіт, типи та пристрої електро- і газозварювальних апаратів, які застосовуються; принцип їх роботи і правила експлуатації; пристрої і матеріали, що застосовуються для зварювальних робіт; схеми розміщення бурового і силового обладнання; призначення і технічні характеристики бурових установок, що застосовуються; основи електротехніки; методи монтажу, демонтажу бурових установок, правила стропування; підйому і переміщення малогабаритних вантажів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює електро- і газозварювальні роботи під час монтажу, демонтажу бурового і силового обладнання, перехідних площадок, металевих настилів у буровій, жолобових систем, обшивки, кронштейнів для прокладання повітропроводів, маслопроводів і трубопроводів. Виконує газове різання профільного і сортового металу кришок, місткостей, рам, боковин кришок та ін. Приварює каркаси пультів керування і кожухи обертових частин. Прокладає безнапірні трубопроводи для води, реагентів, сипких матеріалів. Обслуговує електрогазозварювальну апаратуру. Бере участь у монтажі, транспортуванні та демонтажі бурових установок.